Jestem lekarzem medycyny zintegrowanej, specjalistą II stopnia z zakresu otolaryngologii. Mam 30-letnie doświadczenie pracy w Klinicznym Oddziale Otolaryngologicznym 5 Wojskowego Szpitala Wojskowego w Krakowie. Pierwsze 20 lat pracowałam jako chirurg głowy i szyi.

Od 1992r.prowadzę specjalistyczną prywatną praktykę lekarską. Zajmuje się leczeniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Biorę udział w licznych szkoleniach kierunkowych oraz ogólnolekarskich w kraju i  zagranicą zarówno w zakresie medycyny akademickiej jak i zintegrowanej (holistycznej) systematycznie doskonaląc  swoje umiejętności lekarskie. Posiadam aktualną i udokumentowaną  pozytywną ocenę  Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie dotyczącą obowiązku ustawicznego kształcenia.

Od ok. 10 lat – po własnych doświadczeniach z chorobą nowotworową – szczególną uwagę poświęcam   tzw. holistycznemu podejściu do pacjenta. Moja dewizą jest:

„ Być dla pacjenta bardziej przewodnikiem po zdrowiu a tylko czasami… lekarzem od leczenia chorób”.

Lubię pracować z pacjentem aktywnym, zaangażowanym i świadomym. Stosuję leczenie wg zasady ZHS tzn. zintegrowane (akademickie plus komplementarne), holistyczne (całościowe podejście do pacjenta nie tylko do jego choroby) oraz spersonalizowane w oparciu o poszerzoną diagnostykę np. analiza niedoborów mikroelementów i toksemii organizmu ( analiza pierwiastkowa włosa), celowana indywidualna probiotykoterapia ( diagnostyka mikroflory jelitowej), testy na chemiowrażliwość  w chorobach onkologicznych i inne.


Certyfikaty ( Kliknij aby powiększyć )

Publikacje

  1. Ostry uraz akustyczny ” – Zjazd Laryngologów Wojskowych – Duszniki Zdrój,
  2. „Ziarniniakowatość  Wegenera – przypadek interdyscyplinarny”- Zjazd Laryngologów Wojskowych – Augustów,
  3. „Choroba Becketa” – Posiedzenie Towarzystwa Chirurgów Głowy i Szyi – Kraków,
  4. ”Borelioza – choroba nie tylko „leśnych” ludzi” – biuletyn Nowości Medyczne,
  5. „Rak nie jest chorobą, tylko…” – posiedzenie Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej.