Amalgamat dentystyczny jest to stop rtęci ze srebrem, w jego skład mogą wchodzić też cyna i miedź. Z tego składu, wyłącznie rtęć jest tym pierwiastkiem, który z „ natury” nie jest składnikiem naszego organizmu.

Jeden gram amalgamatu zawiera obecnie minimum 0,03g rtęci, a w tzw. „starych” plombach było go nawet do 0,50 g. Bezpieczne stężenie rtęci określono na …0,00005 grama/m3 powietrza (!).

Dostaje się ona do naszego organizmu również z żywności, w tym z wody, z  powietrza czy leków zawierających tiomersal np. niektóre szczepionki. W naszym organizmie rtęć ulega metylacji, stając się wówczas rozpuszczalną w tłuszczach i dlatego największe zagrożenie stanowi ona dla MÓZGU. Wykazano, że rtęć przechodzi przez barierę krew - mózg i niszczy osłonki komórek nerwowych, a także przenika przez barierę łożyskową do płodu oraz przechodzi do mleka matek karmiących.

Wykaz gabinetów stomatologicznych :
1/ "Smile Dent Studio" -  ul. Sosnowa 2, 62-007 Jerzykowo, tel.  503-050-625
 

Wykonując badanie analizujące pierwiastkowy skład naszego organizmu ( Biomol, Amalgameter ), rtęć znajduje się w grupie pierwiastków TOKSYCZNYCH czyli niepożądanych.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce o gospodarce odpadami ( Ustawa o odpadach z 14.12.2012r.), pozostałości amalgamatu po zabiegach stomatologicznych podlegają rygorystycznej procedurze utylizacji jako odpady TOKSYCZNE.

Z tego samego powodu kilkanaście lat temu wprowadzono zakaz używania termometrów rtęciowych, przechodząc na termometry alkoholowe lub bezdotykowe.

Dlaczego tak się stało?...gdyż stwierdzono, iż rtęć w naszym organizmie to TOKSYNA mogąca prowadzić do między innymi : depresji, stanów lękowych, nadpobudliwości, wybuchów agresji, osłabienia pamięci, wzroku, słuchu, drżenia kończyn i głowy, zaburzeń osobowości, drętwienia języka, zaburzeń snu, zaburzeń żołądkowych i jelitowych, przewlekłego zmęczenia, obniżenia ilości i jakości plemników, „dzwonienia” w uszach oraz innych objawów.

Mogą to być objawy takich schorzeń jak: stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, zakrzepica, anemia, niewydolność nerek, bezpłodność męska, zaburzenia cyklu miesięcznego, poronienia, zaburzenia odporności, przewlekłe zapalenia jelit ( np. choroba Leśniewskiego-Crohna), choroba Hashimoto, depresja, toczeń, twardzina, zapalenie stawów, białaczka, ziarnica złośliwa, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i … wiele innych schorzeń nazywanych  idiopatycznymi, samoistnymi czyli o … nieznanych przyczynach.    

CZYŻBY?

Mając to na uwadze, proponuję zapoznać się z opracowaną na podstawie badań dr Hala Hugginsa (1937-2014) – amerykańskiego stomatologa, immunologa i toksykologa  - procedurą usuwania plomb amalgamatowych.

PROTOKÓŁ HUGGINSA / PROCEDURA  IAOMT
( International Academy of Oral Medicine and Toxicology)

Specjalne wymagania dla:

1/gabinetu:

     a/ mechaniczna filtracja powietrza o dużej mocy, 

     b/ separator amalgamatu służący do ochrony zużytej wody;

3/personelu:

    a/ odzież ochronna jednorazowego użycia,

    b/ maski węglowe,

    c/ okulary ochronne typu gogle. 

Postępowanie z pacjentem:

1/ przez 2 tyg. przed i po zabiegu pacjent przyjmuje doustnie Vit C minimum 4 g /dobę, w dawkach podzielonych,

2/ przed zabiegiem pacjent płucze jamę ustną absorbentem np. rozpuszczonym węglem lekarskim,

3/ po zabiegu przez 2 tyg. pacjent przyjmuje również doustnie, duże dawki chlorelli (kilka gramów/dobę),

4/ pacjentowi zakłada się przed zabiegiem osłonę na błonę śluzową jamy ustnej – nitrylowy, nielateksowy tzw. koferdam, a pod nią ślinociąg,

5/ pacjent ma założone tzw.” wąsy tlenowe”  i obłożoną głowę - łącznie z włosami - samoprzylepnym obłożeniem operacyjnym, z otworem na usta,

6/w pobliżu pola operacyjnego stosuje się specjalny wyciąg.


Piśmiennictwo dostępne u autorki.
Lek. med. Mirosława Ciarka-Golonka


Opracowała: lek. Mirosława Ciarka-Golonka
Materiały u autorki

lek. Mirosława Ciarka-Golonka
+48 500 767 855
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.