Zapraszamy do zapoznania sie z prezentacjami

Mixtura na ostrogi piętowe:

1 buteleczka jodyny + 1 łyżka miodu + 1 płaska łyżeczka soli.
Tak przygotowany roztwór wcierać w bolesne miejsce do ustąpienia bólu.  
 

Techniki relaksacyjne:

-metoda Jacobsona obejmuje napinanie i rozluźnianie mięśni rąk, relaksację poprzez lekkie napinanie i rozluźnianie mięśni: głowy, twarzy, języka,barków,pleców,brzucha a na    końcu mięśni palców u rąk i nóg
-metoda Wintreberta - głównie dla dzieci - polega na wykonywaniu ruchów biernych przez drugą osobę u dziecka leżącego na wznak z rękami ułożonymi wzdłuż tułowia w czasie słuchania relaksacyjnej muzyki.
 

Zielony drink " Na pohybel rakowi"

- 2 duże ogórki,
- duża garść jarmużu lub sałaty rzymskiej
- duża garść kiełków groszku,
- 4-5 łodyg selera naciowego,
- 1 brokuł,
- 1-2 gruszki lub zielone jabłka,
- szpinak.
 
Najlepiej żeby produkty pochodziły z upraw ekologicznych. W innym przypadku produkty powinny być wymoczone 15 min. w roztworze  wody z octem jabłkowym w proporcji 1 l wody/3 łyżki  stołowe octu jabłkowego.
Wszystko przepuścić przez wyciskarkę lub sokowirówkę.
 

Sposób na czkawkę:

1/ wstrzymaj oddech na pełnym wdechu, kilka razy, na kilka sekund,
2/ wystaw język najdalej jak potrafisz i potrzymaj,
3/ wsadź palce do uszu na 20-30 sekund, pobudzi to nerw błędny i uspokoi przeponę,
4/ weź do ust łyżeczkę cukru,plasterek cytryny lub trochę octu jabłkowego,
5/ weź do ust łyżeczkę masła orzechowego i próbuj odkleić od języka, zmienia to rytm połykania i oddychania,
6/ mocno wciśnij kciuk jednej dłoni w środek drugiej dłoni.

 

 
Komunikat

W profilaktyce zakażeń koronawirusem ( min.30 dni) i w początkowym okresie zakażenia ( maks.5-7 dni) polecam nowy wieloskładnikowy preparat Thymus Factor caps. Skład : Wyciąg z grasicy cielęcej, Vit C, cynk, selen. Korzyści: zażywamy 1 kapsułkę w skład której wchodzą 4 składniki odbudowujące naszą odporność nieswoistą. Nie łączyć z Pepthymem X którego skład to : wyciąg z grasicy zwierzęcej i Vit C. Wybrać jeden z nich. Preparaty dostepne w aptekach internetowych lub stacjonarnych na zamówienie"
 
Komunikat 
 
Osobom mającym problem z korzystaniem ze zwykłych maseczek polecam półmaski filtrujące typu AIR Bisaf FFP2 lub FFP3 . Zalety: pięciokrotnie mniejszy opór oddechowy( łatwiejszy wdech) przy zachowaniu wysokiej i bardzo wysokiej funkcji filtrującej.Cena ok. 12 zł/szt. (Allego)
 
Komunikat
 
 Szczepienia w systemie Drive Thru
- podjeżdżasz samochodem,
- wyciągasz lewe ramię,
- otrzymujesz zastrzyk,
- odjeżdżasz.
 
ZAGROŻENIA !!! :
- brak pisemnej ankiety i pełnej/ świadomej zgody na szczepienie z przedstawieniem bilansu strat i zysków,
- brak wywiadu od pacjenta,
- brak kwalifikacji lekarskiej( badania lekarskiego) czyli ustalenia p/wskazań do szczepienia,
- brak FACHOWEJ obserwacji poszczepiennej w ciągu najbliższych 30 min.od wykonania iniekcji.
 

SAM ZDECYDUJ CO ROBIĆ.

 
Komunikat 
 
" Ok. 60-80 % populacji jest przewlekle i bezobjawowo zakażona tzw. bakteriami wewnatrzkomórkowymi ( Chlamydia pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae), które zasiedlają tkankę płucną, nawet przy prawidłowym rtg kl. piersiowej i braku zmian osłuchowych. Każdy wirus w tym koronawirus promuje ( ułatwia ) przejście przewlekłego stanu zakażenia bakteryjnego w zaostrzenie i pogarsza stan kliniczny pacjenta.
Proponuję:
- u każdego pacjenta z potwierdzonym w testach - czyli świeżym zakażeniem koronawirusem - wykonanie badania z krwi:  Ig M i  Ig G w kierunku Mycoplasma pneumonae i Chlamydia pneumoniae,
- krew pobiera się w domu pacjenta - ze względu na izolację - ( prywatnie lub na NFZ na zlecenie lek. POZ-u), po wcześniejszym poinformowaniu pielęgniarki o izolacji,
- przy dodatnim wyniku w którymkolwiek  z wyżej wymienionych czterech parametrów, należy NIEZWŁOCZNIE włączyć leczenie antybiotykami z grupy makrolidów po uzyskaniu e -recepty od lekarza POZ-u lub na www.laryngolog-holistycznie.pl w systemie gabineo."

Komunikat 

" W charakterystyce produktu leczniczego KAŻDEJ dostępnej szczepionki w Polsce zawarte są następujące WAŻNE informacje:
cyt. "Nie wykonywano badań na ludziach pod kątem wpływu na: genom, rakotwórczość, płodność,chorób z autoagresji. PEŁNE dopuszczenie szczepionek p/koronawirusowi planowane jest na XII 2023 r. Odpowiedzialność za ODLEGŁE skutki uboczne ponoszą WYŁĄCZNIE państwa we własnym zakresie" koniec cytatu.
Ostateczna decyzja o poddaniu się szczepieniu leży PRZEDE WSZYSTKIM po stronie pacjenta."


Komunikat 

" Ostatnie badania naukowe wykazują korzystny wpływ magnezu na hamowanie zapalenia - głównie tkanki nerwowej( np.zaburzenia węchu i inne) - spowodowanego zakażeniem koronawirusem.W zaleceniach terapeutycznych należy więc uwzględnić preparaty magnezu np. Magne B6 forte 1/dobę ( lek bez recepty)"


Amalgamat dentystyczny jest to stop rtęci ze srebrem, w jego skład mogą wchodzić też cyna i miedź. Z tego składu, wyłącznie rtęć jest tym pierwiastkiem, który z „ natury” nie jest składnikiem naszego organizmu.

Jeden gram amalgamatu zawiera obecnie minimum 0,03g rtęci, a w tzw. „starych” plombach było go nawet do 0,50 g. Bezpieczne stężenie rtęci określono na …0,00005 grama/m3 powietrza (!).

Dostaje się ona do naszego organizmu również z żywności, w tym z wody, z  powietrza czy leków zawierających tiomersal np. niektóre szczepionki. W naszym organizmie rtęć ulega metylacji, stając się wówczas rozpuszczalną w tłuszczach i dlatego największe zagrożenie stanowi ona dla MÓZGU. Wykazano, że rtęć przechodzi przez barierę krew - mózg i niszczy osłonki komórek nerwowych, a także przenika przez barierę łożyskową do płodu oraz przechodzi do mleka matek karmiących.

Zapraszam do zapoznania się z prezentacją...


Opracowała: lek. Mirosława Ciarka-Golonka
Materiały u autorki

lek. Mirosława Ciarka-Golonka
+48 500 767 855
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

III Edycja cyklu
" Żyj świadomie - Koronawirus - raporty ze świata" 
w trzeci piątek miesiąca X, XII,I,II,III i V godz. 18.00.

Transmisja na Fb Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.
Możliwość zadawania pytań, nagranie dostępne przez tydzień.

Szczegóły na www.ckis.pl